Rubriky:

Ostatní

Jágr může v sobotu převzít poosmé Zlatou hokejku

15. srpna 2007 13:36 - PRAHA

Nejlepší český hokejista posledních let a zřejmě i historie Jaromír Jágr s největší pravděpodobností v sobotu v karlovarském hotelu Thermal převezme poosmé Zlatou hokejku určenou pro nejlepšího domácího hokejistu uplynulé sezóny. Pětatřicetiletá opora New Yorku Rangers ovládla hlasování první poloviny ankety a má velkou šanci získat trofej potřetí za sebou.

 

REUTERS/Ray Stubblebine

Do elitní desítky 39. ročníku ankety, ve které hlasují trenéři a ve druhé polovině i sportovní novináři, se dostalo osm hráčů působících v NHL a dva z extraligy. Domácí soutěž zastupují její nejlepší střelec Petr Sýkora z Pardubic a vítěz kanadského bodování Jaroslav Hlinka ze Sparty.

V zámoří působí loni druhý Tomáš Kaberle (Toronto), David Výborný (Columbus), Martin Straka (New York Rangers), kapitán New Jersey Patrik Eliáš, Martin Havlát (Chicago), Milan Michálek (San Jose) a pětinásobný vítěz Zlaté hokejky Dominik Hašek z Detroitu, jenž je v desítce nejlepších jako jediný starší než Jágr. Hrdina olympijských her v Naganu oslavil v lednu 42. narozeniny.

Havlát s Michálkem se již připravují v zámoří

Slavnostního galavečera, který budou uvádět stejně jako před rokem Petr Vichnar s Martinem Dejdarem a vysílat jej bude v přímém přenosu České televize, se zúčastní osm nominovaných. Duo Havlát, Michálek se již připravuje v zámoří na novou sezónu. "Jednali jsme s nimi, ale už měli na tento termín nasmlouvané tréninkové kempy. Dohodli se ale s rodiči, kteří za ně ceny převezmou," uvedl na středeční tiskové konferenci Vladislav Hamrla z pořádající agentury H Production.

Zbývajících osm hráčů však do Karlových Varů, kde se slavnostní vyhlášení uskuteční již podesáté, přijede. "Jsme rádi, že jsme zde našli domovskou stanici," poukázal Hamrla na fakt, že v minulosti se nejlepší čeští hokejisté scházeli na různých místech. Od roku 1997 se však sjíždějí pravidelně na západě Čech, kde je pro ně připraven tradičně například i golfový či tenisový turnaj.

V Thermalu bude opět vyhlášen nejlepší junior uplynulé sezóny, kterým se podle trenérské komise mládeže stal českobudějovický brankář Jakub Kovář. Na slavnostní večer byli pozváni i čeští a slovenští členové Síně slávy Mezinárodní hokejové federace a dostavit by se měli Karel Gut, Jozef Golonka, Jiří Holík, Josef Černý a František Tikal. V doprovodném programu se představí například Karel Gott, Helena Zeťová či skupina Chinaski.

Jednou z mála novinek, kterou však diváci ani hokejoví fanoušci nezaznemenají, je fakt, že majitelem práv na Zlatou hokejku je Pro-Hockey, marketingová společnost Českého svazu ledního hokeje. Ta ji za jeden milión korun odkoupila od nakladatelství Olympia. "S Olympií již několik let spolupracujeme a měli jsme předkupní práva, kdyby se k něčemu podobnému rozhodla," řekl ředitel Pro-Hockey Mojmír Šatava.

Desítka nominovaných hokejistů na 39. ročník ankety Zlatá hokejka:
Patrik Eliáš (New Jersey Devils), Dominik Hašek (Detroit Red Wings), Martin Havlát (Chicago Blackhawks), Jaroslav Hlinka (Sparta Praha), Jaromír Jágr (New York Rangers), Tomáš Kaberle (Toronto Maple Leafs), Milan Michálek (San Jose Sharks), Martin Straka (New York Rangers), Petr Sýkora (Moeller Pardubice), David Výborný (Columbus Blue Jackets).
Pořadí po polovině soutěže:
1. Jágr 116 bodů, 2. M. Straka 113, 3. T. Kaberle 83, 4. J. Hlinka 74, 5. D. Výborný 73, 6. P. Sýkora (Pardubice) 60, 7. Pavel Patera (Kladno) 58, 8. Martin Procházka (Kladno) 50, 9. Eliáš 49, 10. Havlát 37.
Konečné pořadí na 11. až 62. místě:
11. Tomáš Plekanec (Montreal) 89, 12. Milan Hejduk (Colorado) 73, 13. Marek Židlický (Nashville) 67, 14. Patera 62, 15. Martin Procházka 51, 16. Martin Erat (Nashville) 42, 17. Jan Marek (Magnitogorsk) 32, 18. Robert Reichel (Litvínov) 28, 19. Petr Ton (Sparta Praha) 27, 20.-21. Milan Hnilička (Liberec) a Jiří Dopita (Znojmo) oba 25, 22.-23. Tomáš Vokoun a Michal Rozsíval (New York Rangers) oba 23, 24. Aleš Hemský (Edmonton) 22, 25.-26. Rostislav Olesz (Florida) a Petr Sýkora (Edmonton) oba 20, 27.-29. Zbyněk Irgl (Vítkovice/Davos), Roman Čechmánek (Linköping/Třinec) a Aleš Kotalík (Buffalo) všichni 19, 30. Petr Čáslava (Pardubice) 17, 31.-32. Jiří Trvaj (Znojmo), Jaroslav Špaček (Buffalo) oba 16, 33. Tomáš Duba (TPS Turku/Sparta Praha) 11, 34. Viktor Hübl (České Budějovice) 9, 35. Petr Čajánek (St. Louis) 8, 36.-37. Václav Skuhravý (Karlovy Vary) a Marek Malík (New York Rangers) oba 7, 38. Lukáš Zíb (Liberec) 6, 39. Roman Hamrlík (Calgary) 5, 40.-42. Petr Hubáček (Vítkovice/Bern), Jiří Vykoukal (Sparta Praha) a Tomáš Vlasák (Slavia Praha/Linköping) všichni 4, 43.-49. Karel Rachůnek (New York Rangers), Martin Ručinský (St. Louis), Lukáš Sáblík (Karlovy Vary), Michal Broš (Oulu), Robert Lang (Detroit) a Pavel Kubina (Toronto) všichni 3, 49.-54. Jiří Burger (Vítkovice), Martin Hamrlík (Zlín), Josef Straka (Rauma), Martin Ševc (Kladno), Ladislav Šmíd (Edmonton) a Petr Sailer (České Budějovice) všichni 2, 55.-62. Jaroslav Bednář (Slavia Praha), Valdemar Jiruš (Liberec), Roman Málek (Plzeň), Petr Jurečka (Vítkovice), Roman Turek (České Budějovice), Zbyněk Michálek (Phoenix), Ondřej Kratěna (Sparta Praha) a Pavel Brendl (Mora) všichni 1 bod.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.