Rubriky:

Ostatní

V Kanadě vzbudil rozruch tréninkový kemp pro mladé bitkaře

21. srpna 2007 18:51 - REGINA

Stát se obávaným bitkařem v NHL bude pro mladé hokejisty o něco snazší, kanadský hokejový svaz se ale bouří. V Regině, hlavním městě provincie Saskatchewan, totiž otevřeli letní školu pro mladé rohovníky na bruslích. Zaštiťuje ji dokonce jeden z vyhlášených rváčů současné NHL Derek Boogard z Minnesoty .

Kurz sestává z dvouhodinových lekcí, během nichž se mladíci ve věku 12 až 18 let naučí jak co nejlépe obstát v pěstním souboji na ledě. Jedna lekce stojí 40 dolarů (asi 820 korun). Během jedné takové lekce si mladíci nejprve důkladně nastudují u videa sestřih z vybraných rvaček a dozvědí se něco o bitkařských posuncích a rituálech. Poté následuje kondiční příprava a vše vyvrcholí momentem, kdy nazují brusle, navléknou chrániče a celoobličejové kryty, načež s jednou boxerskou rukavicí pod dohledem instruktorů pilují techniku správné potyčky.

Organizátoři sice tvrdí, že se zde hráči učí jen to, jak bez úhony přestát nečekanou rvačku, ale kanadský hokejový svaz je jiného názoru. "Snažíme se vymýtit rvačky v nižších soutěžích a oni přitom udělají tohle," uvedl svazový mluvčí Glen McCurdie. "Nesouhlasíme s tím a nehodláme to tolerovat," dodal.

Rodiče mladíků jsou proti

Bezprostředně poté, co zahájili organizátoři reklamní kampaň spojenou s chystanou bitkařskou školou, začali rozhořčení rodiče mladých hráčů projevovat nesouhlas. V pořadu jedné z rozhlasových stanic v tomto dvousettisícovém městě proto například zaznělo, že takový tréninkový kemp je "barbarství, které má za cíl zaplavit hokej bitkaři". Kemp odsoudil i Rich Hesketh, kondiční trenér Calgary Flames, který označil dvanáctileté děti za příliš mladé na takové pokusy.

Organizátoři přesto chtějí tréninkový kemp zopakovat i další léto. "Dokud bude poptávka, končit nehodláme. A ta poptávka tu bude, dokud v hokeji budou bitky," prohlásil ředitel pořádající hokejové školy Trevor Lakness. Inspirací mu je i překvapivě kladný ohlas legendárního Wayna Gretzkého, který s kempem souhlasí, neboť sám prý jako desetiletý absolvoval boxerské tréninky, aniž by se kdy později rval.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní