Rubriky:

Ostatní

Forsberg se pro hokejový Karjala Cup vrací do reprezentace

30. října 2007 09:45 - STOCKHOLM

Útočník Peter Forsberg se pro Karjala Cup vrátí do švédské hokejové reprezentace. Novinku, která nadchla severské hokejové fanoušky, oznámil reprezentační trenér Bengt-Ake Gustafsson. Forsberg, jenž po zdravotních potížích trénuje a připravuje se na návrat do NHL ve švédském celku MODO, mu prý zavolal sám od sebe a požádal o místo v týmu Tre Kronor pro listopadový turnaj Euro Hockey Tour.

"Jsem prostě rád, že můžu hrát," komentoval později své rozhodnutí sám Forsberg. Jeden z nejzkušenějších hráčů NHL, jehož však v poslední době provázela série zranění, reprezentoval Švédsko naposledy při loňské olympiádě v Turíně. "Bude pro mne velmi důležité zahrát si tři zápasy proti nejlepším hráčům Evropy a vidět, jak tělo funguje," dodal Forsberg na vysvětlenou.

Čtyřiatřicetiletý Forsberg se nedávno podrobil operaci chodidla, pro příští sezónu však ještě v NHL nemá pevné angažmá a je volný hráč. Jeho dosud posledními kluby v zámoří byly Philadelphia a Nashville. Podle Forsberga na jeho návratu do reprezentace vlastně nic překvapivého není - neviděl totiž žádnou jinou variantu "ostré přípravy". Kdyby se totiž angažoval v dresu svého starého klubu MODO, zavřel by si tím dveře do NHL.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní