Švédsko prohrálo na domácím ledě s Ruskem 1:3

JÖNKÖPING

Hokejisté Švédska prohráli ve svém úvodním utkání poháru Karjala v Jönköpingu 1:3 s Ruskem. Vítězný gól zaznamenal ve 14. minutě Alexej Těreščenko. Rusko bylo v utkání tradičních soupeřů produktivnějším týmem, na střely totiž domácí hokejisté Tre Kronor převýšili svého soupeře 30:24.

Již v sedmé minutě však využil druhou přesilovku Rusů Zinovjev a přestože za necelých pět minut srovnal zkušený Kenny Jönsson, vzápětí vrátil Rusům vedení Těreščenko.

Po druhém gólu hostí se hrálo dlouho bez branek, přestože oba týmy měly několik přesilových her. V končící 54. minutě však zvýšil na dvoubrankový rozdíl Medveděv, a přestože se Švédové snažili zvrátit vývoj zápasu i minutovou hrou bez brankáře, nedočkali se ani zkorigování stavu.

Švédové budou soupeřem českého týmu v prvním sobotním utkání od 13:15 hodin ve finských Helsinkách.

Karjala Cup 2007:
Švédsko - Rusko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. K. Jönsson (Warg, Ekman) - 7. Zinovjev (Mozjakin, Antipov), 14. Těreščenko (Fjodorov), 54. Medveděv (Simakov, Fjodorov). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Ch. Jönsson, Carlman (oba Švédsko). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 7038.
Švédsko: Liv - Akerman, K. Jönsson, Tjärnqvist, Hallberg, Lindström, Lindgren, Sandström, Holmqvist - Videll, Warg, Ekman - Kahnberg, Nordqvist, Ledin - Hörnqvist, Andersson, Berglund - Weinhandl, Wallin, Martensson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
Rusko: Jeremenko - Nikulin, Proškin, Aťušov, Pereťagin, Bělov, Kutějkin, Korněv, Medveděv - Antipov, Zinovjev, Mozjakin - Kuljomin, Něprjajev, Šiškanov - Fjodorov, Těreščenko, Afanasenkov - Simakov, Kurjanov, Saprykin. Trenér: Vjačeslav Bykov.