Hokejisté Kanady porazili podruhé Ufu a vyhráli Spengler Cup

DAVOS

Hokejisté Kanady s hvězdným Curtisem Josephem v brance vyhráli 81. ročník tradičního Spenglerova poháru. Výběr kolébky hokeje porazil v pondělním finále ve švýcarském Davosu 2:1 vedoucí tým ruské hokejové ligy Salavat Julajev Ufa.

Kanada si tak udržela na turnaji neporazitelnost a k prvnímu triumfu od roku 2003 dokráčela díky pátému vítězství z pěti zápasů. V základní části porazila Kanada Ufu také o jeden gól 3:2.

Všechny tři branky v pondělí padly v polovině zápasu v rozmezí čtyř minut. Na vedoucí trefu Lawa z 27. minuty ještě dokázal odpovědět Pěrežogin, ale v 31. minutě přišel kuriózní moment, jenž utkání rozhodl. Po střele Kellera směřující mimo branku se puk odrazil od hrazení do nohy gólmana Jerjomenka, jenž si kotouč nechtěně srazil do branky.

Na straně poražených se představili obránci Miroslav Blaťák, Radek Philipp a útočník Michal Mikeska. Brankář Milan Hnilička na turnaji nestartoval, protože si v Česku vyřizoval víza na prodloužení svého pobytu v Rusku.

Hokejisté Pardubic obsadili s jednou výhrou ze čtyř zápasů čtvrté místo před pořádajícím Davosem.