Hokejistky do 18 let postoupily do semifinále MS

CALGARY

České hokejistky do osmnácti let si zahrají na premiérovém mistrovství světa v semifinále. O postupu svěřenkyň trenéra Tomáše Výtiska rozhodla výhra v posledním utkání základní skupiny proti Německu 3:2, kterou zajistila sekundu před koncem normální hrací doby svým čtvrtým gólem na turnaji Alena Polenská.

V pátečním semifinále narazí česká osmnáctka na jednoho z favoritů turnaje Spojené státy, které se mezi nejlepší čtyři kvalifikovaly bez ztráty bodu se skóre 28:2. Druhou dvojici tvoří domácí Kanada a Švédsko.

Český tým v přímém souboji o postup dvakrát vedl, ale Němky dokázaly vždy vyrovnat, naposledy dvě minuty před koncem. "Když už utkání směřovalo do prodloužení, německý tým pět sekund před koncem netakticky vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vzali jsme si oddechový čas, kde jsme připomněli natrénovanou situaci, která v reálu nakonec 0,8 sekundy před koncem vyšla," uvedl na serveru zenskyhokej.cz asistent trenéra Zdeněk Němec.