Rubriky:

Ostatní

Netík si první hattrick mezi seniory schoval do Petrohradu

11. ledna 2008 18:15 - PETROHRAD

Až v Petrohradu při turnaji evropských mistrů Super Six se útočník pražské Sparty Tomáš Netík dočkal svého první hattrick v seniorském hokeji. A hned hodně důležitého. Díky jeho třem gólům v pátek Sparta porazila Davos a postoupila do finále, což se žádnému českému týmu v krátké novodobé historii turnaje nepovedlo. Zároveň si pražský klub vylepšil renomé po loňské nevydařené účasti.

"Čekal jsem na něj. Už jsem k tomu měl párkrát naběhnuto v lize, ale nikdy mi to nebylo přáno. Dnes se to povedlo," radoval se Netík, který si hned schoval puk jako cennou vzpomínku.

Sparťané mohou i díky němu cítit zadostiučinění. "Před rokem jsme byli od médií i hokejových odborníků strašně kritizováni, což jsme si zasloužili. I když to bylo hodně specifické. Letos jsme sem jeli s tím, že nám nikdo nevěřil, měli jsme ještě těžší skupinu a zvládli jsme oba zápasy. Je to super pocit," řekl Netík v rozhovoru pro ČTK a deník Sport.

Více o zápase Sparta - Davos najdete ZDE:

Sparta v pátek také poprvé v sezóně dala více než pět branek v jednom utkání a výborně se jí daří i v přesilových hrách, kterých využila už šest. "Prostě nám to vychází a daří se nám. Ta bilance je fantastická. Možná nám pomohlo, že Finové hráli oslabení strašně staticky a my jsme měli hodně času. Vždy je to o kousku štěstí a teď ho máme," radoval se člen úderné elitní formace.

Vydařené zápasy dodávají týmu i síly, které rychle ubývají. "Já jsem na tom docela dobře. Když dáte tři góly, tak jste na tom dobře. Euforie to spláchne. Navíc postupujeme do finále, což je krásné," řekl Netík. Z nahuštěného programu v extralize, který nyní doplní tři utkání v Rusku, však celkově radost nemá. "Každý ví, že máme plno zápasů, ale já jsem rád, že tady mohu být," zdůraznil Netík.

Ohlasy Josefa Marhy z Davosu najdete ZDE:

Netík se dívá na finálovou účast se optimisticky. "Výzev jsme tady měli moc a trochu nám to vyhovovalo. Nikdy tady český klub nic nedosáhl a my jsme ve finále. Třeba budeme hrát s ruským klubem, který tu ještě neprohrál. My si to chceme užít a budeme hrát na milión procent," dodal Netík.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní