České hokejistky do 18 let získaly na premiérovém MS bronz

CALGARY

České hokejistky se vrátí z premiérového mistrovství světa hráček do osmnácti let s bronzovými medailemi. Nečekaný úspěch, jímž už byl v Calgary postup do semifinále, potvrdily svěřenkyně Tomáše Výtiska nedělním vítězstvím 4:2 nad Švédskem v utkání o třetí místo.

O výhru v zápase s Tre kronor se postaraly dvěma góly Lucie Manhartová a Alena Polenská, jež byla s šesti trefami nejlepší českou střelkyní na turnaji. Mladým Češkám se v poslední třetině podařilo zvrátit nepříznivý stav 1:2 díky brankám Manhartové v 50.a 57. minutě, Polenská čtvrt minuty před koncem pečetila výhru do prázdné branky.

Z premiérového titulu v očekávaném finále mezi zámořskými velmocemi USA a Kanadou, které jako jediné Češky na MS porazily, se po výhře 5:2 radovaly hráčky Spojených států.

Výsledky:
Finále: USA - Kanada 5:2 (2:0, 2:1, 1:1).
O 3. místo: Česko - Švédsko 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 26. a 60. Polenská, 50. a 57. Manhartová - 43. Myrenová, 48. Jordanssonová.
O 5. místo: Německo - Finsko 4:1.
O 7. místo: Švýcarsko - Rusko 4:1.