Česká osmnáctka podlehla na turnaji ve Finsku USA 2:7

LEPPÄVIRTA

Česká hokejová osmnáctka po výhrách nad Finskem a Švédskem nestačila na turnaji ve Finsku na Spojené státy americké a podlehla jim v pátek v Leppävirtě vysoko 2:7. I přesto mají svěřenci Marka Sýkory naději, že budou bojovat v závěrečném utkání turnaje v neděli v 17:30 ve Varkausu o celkový triumf s Ruskem.

Američany dostal do vedení v 10. minutě v přesilovce Bourque, potom zvýšil Marciano a ještě na konci úvodní části využil další početní výhodu Morin. V 23. minutě po Czarnikově trefě vystřídal v brance Furcha Francouz, ale rychle inkasoval dvě branky od Palmieriho a Krista. Sedmý gól přidal v závěrečné části Schroeder, za český tým pak zkorigovali výsledek Palát a v přesilovce Rohan.

Česká republika '18' - USA '18' 2:7 (0:3, 0:3, 2:1)
Branky: 52. Palát, 58. Rohan - 10. Bourque, 13. Marciano, 19. Morin, 23. Czarnik, 24. Palmieri, 27. Kristo, 48. Schroeder.
Švédsko - Rusko 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)