Karlovarští junioři získali ve Zlíně poprvé hokejový titul

ZLÍN

Mladí hokejisté Karlových Varů získali svůj historicky první mistrovský titul v extralize juniorů, když v rozhodujícím třetím finálovém duelu play off ve Zlíně otočili nepříznivý vývoj zápasu a vyhráli 5:3. Na Zlín tak stejně jako v loňském roce zbylo jen druhé místo.

V sérii se ani jednou neradoval domácí tým. Karlovy Vary nejprve zvítězily ve Zlíně 2:1, pak doma prohrály 2:3 v prodloužení.

Berani sice klíčovou bitvu lépe začali a šli již ve čtvrté minutě zásluhou Matějky do vedení, ale Západočeši vývoj zápasu otočili ve druhé třetině, kdy postavili základ ke své výhře třemi brankami mezi 26. a 32. minutou. Na začátku 26. minuty sice Zlín vrátil vedení na svou stranu, ale za dalších 37 vteřin bylo vyrovnáno a posléze poslal Rohan hosty poprvé do vedení. Definitivně srazily domácí do kolen dva přesné zásahy Přindiše v závěrečném dějství.

Do ligy juniorů sestoupily Hradec Králové, Znojmo a Jihlava. Nahradí je Kláštěrec nad Ohří, Velké Popovice a Šumperk.