Hokejové legendy zářily v Karlových Varech

KARLOVY VARY

Někdejší olympijští vítězové a mistři světa si dali hokejové dostaveníčko v Karlových Varech. V utkání hokejových legend Česko – Rusko Sborná se víc střelecky a kombinačně dařilo českým hokejistům, kteří nakonec vyhráli 6:3. V utkání hraném na tři třetiny po patnácti minutách oba týmy prokázaly, že hokej se zkrátka nezapomíná.

Jednašedesátiletý olympijský šampión Alexander Jakušev či Viktor Kuzkin předváděli akce jako z hokejových učebnic a nic si v tom nezadali ani naši borci jako třeba Oldřich Válek, Vladimír Martinec či Richard Farda.

„Mužstvo legend Ruska je velice silné. Jeho hráči stále výborně bruslí, dokáží podržet kotouč a nahrát si. My jsme však uplatnili lepší kombinaci a střelecký den, který se hned tak nepovede, si pro Karlovy Vary připravil Olda Válek,“ zhodnotil utkání spokojený trenér Česka Gusta Havel.

Čestné buly v zápase sehraném u příležitosti 100 let existence ledního hokeje v českých a slovenských zemích vhodili předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. Za celoživotní přínos pro český a slovenský lední hokej bylo odměněno pět zasloužilých borců - Josef Mikoláš, František Tikal, Josef Černý, Jožo Golonka a Jaroslav Pouzar.

O branky se čtyřmi zářezy postaral Válek, Žemlička a Eichenmann vstřelili po jednom gólu. Na druhé straně se trefili Mišukov, Komisarov a Jakušev. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jakušev a Válek.