Rubriky:

Ostatní

Vrána byl nejproduktivnějším českým hráčem v nižší AHL

16. dubna 2008 15:35 - NEW YORK

Útočník Petr Vrána z Lowellu byl nejproduktivnějším českým hokejistou v základní části nižší zámořské AHL. Na farmě New Jersey kapitán bronzové české dvacítky z Grand Forks z roku 2005 nasbíral v 80 zápasech 61 bodů za 20 branek a 41 asistencí. Vrána patřil mezi hráče, které chtěl kouč Alois Hadamczik pozvat na turnaj o pohár České pojišťovny v Liberci, ale přestože Lowell nebude hrát play-off, český útočník musí být k dispozici prvnímu týmu Devils.

V New Jersey ale Vrána příležitost nedostal. Z celkově třicítky českých hráčů, kteří letos nastoupili v AHL, se dvanáct představilo v NHL. Krátce působil na farmě Edmontonu ve Springfieldu Ladislav Šmíd, z nižší soutěže se propracovali do prvních týmů také Jiří Tlustý z Toronta, David Krejčí s Vladimírem Sobotkou z Bostonu, Kamil Kreps z Floridy a Tomáš Plíhal ze San Jose.

Bitkař David Kočí po začátku v dresu Chicaga skončil v Norfolku, krátce se v týmech NHL objevili Lukáš Kašpar v San Jose, Martin Lojek na Floridě, Roman Polák s gólmanem Markem Schwarzem v St. Louis, další gólman Ondřej Pavelec v Atlantě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní