Hokejisté Ruska si výhrou nad Finskem zajistili triumf v EHT

MOSKVA

Hokejisté Ruska vyhráli potřetí během posledních čtyř let sérii Euro Hockey Tour. Celkový triumf, jímž navázali na úspěchy z let 2005 a 2006, si pojistili čtvrteční výhrou 4:1 v zápase nad Finskem, jímž v Moskvě vstoupili do Česká pojišťovna Cupu.

Svěřenci Vjačeslava Bykova se ve čtvrtečním utkání rozjížděli pomaleji a po první třetině prohrávali po trefě Bergenheima z New Yorku Islanders, jenž překonal brankáře mistrovské Ufy Jerjomenka. Brzy po začátku druhé třetiny však v přesilovce vyrovnal Mozjakin a v první polovině třetího dějství přišla třígólová smršť, kterou Rusko rozhodlo zápas.

Mezi 45. a 49. minutou se trefili postupně Zinovjev, Nikulin a Arťuchin, kteří stanovili nejen konečné skóre duelu, ale i vítěze celé Euro Hockey Tour.

Poražené Finsko čeká v sobotu už v Liberci duel s českým týmem, jenž může rozhodnout o celkově druhém místu v EHT.

Česká pojišťovna Cup:
Rusko - Finsko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Mozjakin (Gorovikov), 45. Zinovjev (Zaripov, Nikulin), 47. I. Nikulin (Zaripov, Morozov), 49. Arťuchin (Afinogenov) - 6. Bergenheim (Hahl). Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Homola (ČR) - Oskirsko, Šeljanin (oba Rus). Vyloučení: 7:7, navíc Proškin (Rusko) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0.
Rusko: Jerjomenko - I. Nikulin, Proškin, Vorobjov, Varlamov, Kutějkin, Grebeškov, D. Markov, Kalinin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Sušinskij, Mozjakin, Gorovikov - F. Fjodorov, Něprjajev, Kuljomin - Afinogenov, Těreščenko, Arťuchin. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Finsko: Wallinheimo - Niinimaa, Berg, Salmela, Mäntymaa, Saravo, Niemi, Väänänen, Jokela - Bergenheim, Hahl, Pyörälä - Pihlman, Immonen, Leino - Osala, Pirnes, Koivisto - Petrell, Santala, Anttila - Lehterä. Trenér: Doug Shedden.