Rubriky:

Ostatní

Šťastný vyzval IIHF, aby nehlasovala pro šéfa slovenského hokeje

20. května 2008 18:52 - BRUSEL/ŠTRASBURK

Legendární slovenský hokejista a současný europoslanec Peter Šťastný v úterý vyzval delegáty kongresu Mezinárodní hokejové federace (IIHF), aby nehlasovali pro šéfa slovenského hokeje Juraje Širokého, který kandiduje do Rady IIHF. Vyplývá to z otevřeného dopisu, který Šťastný poskytl ČTK. Podle slovenského europoslance se Široký v minulosti zapletl s československou StB.

Volba by se měla uskutečnit ve středu. "V zájmu reputace IIHF a ledního hokeje a z respektu k obětem komunistického režimu, Vás prosím, abyste pro něj (pro Širokého) nehlasovali," uvedl Šťastný v dopise.

Podle něj spisy Státní bezpečnosti odhalily, že byl současný šéf slovenského hokejového svazu (SZLH) vysoce postaveným rozvědčíkem StB, přičemž působil jako špión ve Spojených státech. Šťastný delegátům kongresu připomněl, že komunistický režim v Československu byl zodpovědný mimo jiné za stovky vražd, včetně těch justičních. "Lidé jako pan Široký byli za tuto situaci přímo či nepřímo zodpovědní," dodal.

Bývalý hokejista, který byl v 80. letech v NHL druhým nejproduktivnějším hráčem po slavném Waynu Gretzkém, na protest proti působení Širokého v čele SZLH opouští slovenskou hokejovou Síň slávy a "stahuje" své hokejové číslo, jméno a fotku z hokejové haly Slovanu Bratislava. Tato situace prý bude trvat tak dlouho, dokud bude Široký šéfovat slovenskému hokeji.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní