Hokejbalisté Habešovny obhájili titul v extralize

Hokejbalisté Habešovny obhájili extraligový titul. Ve finále v sobotu porazili v rozhodujícím pátém utkání městského rivala KEB Kladno 3:2 po samostatných nájezdech a navázali na loňské premiérové vítězství v soutěži.

Vítěz základní části šel během zápasu dvakrát do vedení, ale soupeř dokázal vždy vyrovnat. Na gól Sikory, jehož střelu neudržel brankář Procházka v lapačce, odpověděl za minutu a devět sekund Trčka přesnou střelou z pravého kruhu.

V 18. minutě skóroval tvrdou střelou od modré Juráček, ale Habešovna těsný náskok opět neudržela. V 35. minutě vyrovnal při Tyburcově vyloučení Honický. Dramatický duel před zraky asi 900 diváků rozhodly po bezbrankovém prodloužení až nájezdy, v nichž uspěl jako jediný ze všech exekutorů ve třetí sérii Tyburec.

Finále:
Habešovna - KEB Kladno 3:2 po samostatných nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Sikora, 18. Juráček, rozhodující nájezd Tyburec - 13. Trčka, 35. Honický. Konečný stav série: 3:2.