To je překvapení. Mistr světa Kaberle rozváží v Torontu zákazníkům jídlo

27. března 2020 17:31 - Toronto/Praha

Život je plný překvapení. Jedno v posledních dnech zažívá v Torontu žijící bývalý český hokejový reprezentant Tomáš Kaberle. S manželkou Julií mají rodinnou restauraci. Vzhledem k světové pandemii museli změnit přístup k zákazníkům, takže mistr světa a vítěz Stanley Cupu rozváží lidem jídlo. Když se objeví u dveří, někteří lidé se s ním fotí a říkají. "Odněkud vás znám,“ rozpovídal se pro CBC dvaačtyřicetiletý bývalý skvělý obránce.

 

Profimedia.cz

Hokej je celý jeho život, nezanevřel na něj, ale teď je přednější rodinný byznys, aby vůbec přežil, protože restaurace jsou jinak v Torontu zavřené. Proto ho žena Julia trochu donutila, aby sedl za volat a rozvážel lidem jídlo, když oni nemohou k nim.

Když bývala hvězda místních Maple Leafs zazvoní s balíčkem, většina zákazníků je překvapená. „Hokej je celý můj život, s mojí ženou máme rodinný byznys a poté, co se nyní děje s Covid-19, tak jsme se rozhodli, že budeme doručovat jídlo. Je toho hodně," přiznává s úsměvem Kaberle.

Promiňte, kluci! Ovečkin přišel s plánem, jak postupovat při obnově sezony NHL

Kladenskému odchovanci změna nevadí a lidem také ne. Naopak. „Někteří lidi mi říkají, já vás odněkud znám. Jak se máte? To je skvělý, že vozíte jídlo. Někteří se chtějí fotit. Jde o naše zákazníky, rád se o ně postarám, je to jako kdyby byli součástí rodiny. Dělám to rád," přiznává jeden z nejlepších beků české historie, který v NHL odehrál 984 zápasů a připsal si 563 bodů.

Tomáš Kaberle se Stanley Cupem.

Jan Handrejch, Právo

Kaberle ukončil kariéru v roce 2016, loučil se v extralize v dresu Komety Brno. „Nejsem typ, že bych někde něco rozkřikoval. Hráč jednou musí skončit. Takže to zabalí a tím to je dané. Chci se v osmatřiceti letech věnovat rodině, mlaďas jde do školy, začíná trénovat. A co bude potom, to se uvidí," řekl před čtyřmi lety.

Rodák z Rakovníka reprezentoval Českou republiku na čtyřech olympijských hrách, v roce 2006 získal v Turíně bronzovou medaili. Startoval i na čtyřech světových šampionátech - v roce 2005 pomohl národním týmu ve Vídni ke zlatu, o rok později v Rize ke stříbru. Dohromady za národní tým nastoupil k 84 duelům a připsal si sedm gólů.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: