Čeští in-line hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Finskem

Čeští in-line hokejisté vstoupili do mistrovství světa IIHF v Bratislavě úspěšně a porazili úřadující vicemistry z Finska 4:2. Vedení 3:0 získali týmu trenérů Petra Hemského a Jindřicha Krále Jiří Polanský, Petr Tenkrát a Pavel Strýček a přes závěrečný finiš Suomi český tým zisk tří bodů uhájil. Další zápas v základní skupině B čeká Čechy v pondělí od 16:00 proti Německu.

Češi v úvodní čtvrtině sice nevyužili přesilovku, ale v 11. minutě překonal bývalého gólmana hokejistů Vsetína Sasu Hoviho Polanský. V druhém dějství zvýšil Tenkrát a v 30. minutě upravil na 3:0 Strýček.

Finové se vrátili do hry v přesilovkách. Vlčkovo vyloučení potrestal Tuominen, při Besserově pobytu na trestné lavici se trefil Valosaari. Přestože hráli Češi v závěru hodně času v oslabení, gólman Štůrala neinkasoval a při power play soupeře potvrdil výhru do prázdné branky Polanský.

Ve skupině B porazily Spojené státy americké Němce 9:3 a v 'áčku' podlehli domácí Slováci obhájcům titulu ze Švédska 0:5, Slovinci rozdrtili Rakousko 8:1.

Výsledky:
Skupina B:
Česká republika - Finsko 4:2 (1:0, 1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. a 48. Polanský, 15. Tenkrát, 30. Strýček - 33. Tuominen, 39. Valosaari.
Německo - USA 3:9 (1:2, 1:3, 1:1, 0:3).
Skupina A:
Rakousko - Slovinsko 1:8 (0:2, 1:0, 0:2, 0:4), Slovensko - Švédsko 0:5 (0:0, 0:2, 0:2, 0:1).