Čeští in-line hokejisté po prohře s USA skončili ve skupině druzí

BRATISLAVA

Čeští in-line hokejisté prohráli ve svém posledním vystoupení v základní skupině B na mistrovství světa IIHF v Bratislavě se Spojenými státy americkými 6:7 a postoupili do čtvrtfinále ze druhého místa. Ve čtvrtek čeká svěřence trenérů Petra Hemského staršího a Jindřicha Krále od 14:00 duel o semifinále s třetím týmem z "áčka" - Švédskem, Slovenskem či Rakouskem.

Český reprezentant v in-line hokeji

Američanům vyšla lépe první dvanáctiminutovka. Na Comrieho trefu ještě odpověděl Mojžíš, ale Oleksy, Gouge a Sweatt získali pro USA vedení 4:1. Ve druhé části díky druhé české využité přesilovce snížil Polanský, ale Rodriquez potvrdil, že se daří v početní převaze i Američanům, když využil už třetí.

Ve třetí čtvrtině padlo všech pět branek v přesilovkách. Dvěma góly Tenkráta a jedním Vozdeckého Češi vyrovnali na 5:5, potom opět odpověděl Comrie a svou druhou trefou v zápase upravil na 6:6 Mojžíš. V závěrečném dějství padl jediný gól - v 41. minutě rozhodl o první bodové ztrátě české reprezentace na turnaji Gouge.

MS v in-line hokeji:
Skupina B:
Česká republika - USA 6:7 (1:4, 1:1, 4:1, 0:1)
Branky: 5. a 35. Mojžíš, 27. a 31. Tenkrát, 19. Polanský, 30. Vozdecký - 1. a 33. Comrie, 7. a 41. Gouge, 7. Oleksy, 11. Sweatt, 22. Rodriquez.
Finsko - Německo 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 4:0, 0:2 - 0:0).