Rubriky:

Ostatní

Živě

Karlovy Vary uspořádají MS ve sledge hokeji

12. srpna 2008 15:08 - KARLOVY VARY

Světové mistrovství reprezentačních celků skupiny A ve sledge hokeji v roce 2009 přivítají Karlovy Vary. S konečnou platností to potvrdil Mezinárodní paralympijský výbor (IPC). Ve dnech 6.-17. května 2009 se tak v nově budovaném Výstavním, sportovně kulturním a kongresovém centru Karlovy Vary představí elita zahraničních sledgemenů – osm čelních týmů neprestižnější třídy tohoto mladého, nicméně mimořádně populárního, a dokonce již od roku 1964 paralympijského sportu.

Bezesporu jde o velký sportovně diplomatický úspěch lázeňského města a společnosti KV Arena, která spravuje multifunkční karlovarskou halu.

„Vrcholný šampionát špičkových handicapovaných hokejistů z celé planety v České republice dáváme do vínku nové karlovarské hale, která své brány otevře na jaře příštího roku. Nabídli jsme nejmodernější zázemí pro pořádání tak významné sportovní akce, jako je dokonalý bezprahový areál, naše nadšení i ambice, a to rozhodlo,“ uvedl pro Právo ředitel společnosti KV Arena Milan Bártl.

Jako první oficiální akce v nové multifunkční hale je na 1. května naplánován galaprogram k zahájení lázeňské sezóny.

František Kšajt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.