Jágr vyšel naprázdno, jeho tým smetl Třinec

TŘINEC

Skvělé kombinace a plná nůše gólů hokejistů z NHL byly k vidění v Třinci v posledním vystoupení Jágr teamu proti extraligovým Ocelářům. Zpola zaplněná Werk Aréna se u bezkontaktního hokeje dobře bavila. Jágr v útočné formaci s centrem Plekancem a levým křídlem Průchou se pilně snažil zapsat mezi střelce, ale nepovedlo se.

V patnácté minutě Jágra zázračně vychytal jeho spoluhráč z olympijského Nagana Čechmánek, když mu vleže vyrazil střelu pod horní tyčku špičkou betonu. Ve 26. minutě Jágr trefil břevno a ve 39. ujel z půlky hřiště, gólmana Vojtka vylákal z branky a přihrál Plekancovi, jenž skóroval do prázdné. Celá hala aplaudovala.

„Oba týmy to pojaly jako exhibici. Třinec byl kvalitní soupeř a když ve třetí třetině zapnul, aby skóre korigoval, měli jsme toho plné kecky,“ pousmál se Jaromír Jágr. I domácí tým měl spoustu šancí, ale naráželi na velmi dobré mladé brankáře Neuwirtha a Burgra.

Už ve čtvrtek Jágr odlétá do Omsku a nezúčastní se sobotního slavnostního vyhlášení Zlaté hokejky. „Je to škoda, protože český hokej slaví 100 let. Ale práce je na prvním místě. Musím odletět,“ řekl.

Oceláři Třinec - Jágr Team 3:8 (0:2, 1:5, 2:1)
Branky: 25. Peterek, 43. Polanský, 54. Malec - 38. a 44. Kotalík, 1. F. Kaberle, 9. Fleischmann, 24. Novotný, 31. Hlaváč, 35. J. Nedvěd, 39. Plekanec. Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2500.