Rubriky:

Ostatní

Slovenští hokejisté přijedou do Prahy s deseti nováčky

30. října 2008 18:28 - BRATISLAVA

Deset nováčků nominoval trenér slovenské reprezentace Ján Filc do výběru, který čeká v úterý přípravný zápas s českými hokejisty v Praze. Proti svěřencům Vladimíra Růžičky si zahraje v O2 Areně i šest legionářů z české extraligy.

Jako doma si bude v úterním utkání připadat obránce Karol Sloboda, který nastupuje za pražskou Slavii pod vedením trenéra české reprezentace. Spolu s ním jsou ve slovenském mužstvu další obránci Stanislav Hudec z Plzně, Richard Stehlík z Vítkovic, Tomáš Malec z Třince a Ivan Švárny z Litvínova. Do útoku Filc nominoval Františka Skladaného z Karlových Varů.

Slovenské hokejisty čeká následně v závěru týdne turnaj o Německý pohár. Po utkání s českým týmem opustí mužstvo Sloboda a další bek Dominik Graňák, které na turnaji nahradí Kristián Kudroč a Ivan Ďatelinka. Navíc se k týmu připojí Michal Macho a další dva nováčci Rastislav Špirko a Martin Šagát.

Premiérový reprezentační start si v příštím týdnu mohou připsat brankář Imrich Petrík, obránci Tomáš Slovák a Michal Juraško a útočníci Martin Kriška, bratři Róbert a Richard Hunové, Lukáš Hvila, Dušan Pašek, Tomáš Bulík, Tibor Radulay, Špirko a Šagát.

V Mannheimu čekají slovenské hokejisty od pátku do neděle zápasy s Kanadou, domácím týmem a Švýcarskem.

Nominace Slovenska na zápas s Českem:
Brankáři: Ján Laco (Zvolen), Imrich Petrík (Banská Bystrica),
obránci: Tomáš Slovák (Augsburg/Něm.), Dominik Graňák (Färjestad/Švéd.), Stanislav Hudec (Lasselsberger Plzeň/ČR), Michal Juraško (Zvolen), Richard Stehlík (Vítkovice Steel/ČR), Tomáš Malec(Oceláři Třinec/ČR), Ivan Švárny (Litvínov/ČR), Karol Sloboda (Slavia Praha/ČR),
útočníci: Róbert Huna, Richard Huna, Martin Kriška (všichni Liptovský Mikuláš), Juraj Mikúš (Skalica), Michel Miklík (Košice), František Skladaný (Energie Karlovy Vary/ČR), Lukáš Hvila (Zvolen), Dušan Pašek (Skalica), Tomáš Bulík (Banská Bystrica), Tibor Radulay (Dukla Trenčín), Ivan Koložváry (Žilina), Erik Čaládi (Nitra).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní