Hokejová dvacítka porazila Finsko po nájezdech

UPPSALA

Čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let si v sobotu připsali na turnaji v Uppsale první vítězství. Po páteční porážce s domácím Švédskem svěřenci trenéra Marka Sýkory na poslední turnajové prověrce před mistrovstvím světa porazili 3:2 Finsko po samostatných nájezdech.

Tříbodovou výhru ztratili Češi v poslední minutě třetí třetiny, kdy Finové vyrovnali v power play. V samostatných nájezdech se jako jediný trefil Ondřej Roman a zajistil svému týmu vítězství. V normální hrací době skórovali v přesilovkách Tomáš Voráček a Petr Strapáč.

V neděli zakončí česká dvacítka své účinkování ve Švédsku stejně jako senioři na Karjala Cupu utkáním s Ruskem, které v sobotu podlehlo domácímu týmu 3:4 po samostatných nájezdech.

Česká republika - Finsko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. T. Voráček, 54. Strapáč, rozhodující sam. nájezd Roman - 18. Roppo, 60. Jyrkkiö.
Švédsko - Rusko 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)