Kanadští junioři smetli na MS Kazachstán 15:0

OTTAWA

I ve druhém utkání na mistrovství světa uštědřili kanadští hokejisté do 20 let svému soupeři drtivou porážku. Po úvodním vítězství 8:1 nad českým týmem v neděli v Ottawě deklasovali Kazachstán 15:0. Jejich střeleckému koncertu opět aplaudovalo přes 19 tisíc diváků.

Hattrickem a dvěma asistencemi se pod jasnou výhru úřadujících čtyřnásobných šampionů podepsal Jamie Benn, který v předchozím utkání se svěřenci Marka Sýkory vyšel naprázdno. Dva góly a dvě přihrávky si připsali Cody Hodgson a John Tavares, kandidát na jedničku nejbližšího draftu NHL, jenž potvrzuje roli kanadského lídra. Po dvou zápasech má na kontě sedm kanadských bodů.

Kazachstán, který vstoupil do turnaje debaklem 0:9 s Německem, čelil 69 střelám. Na druhé straně nejvýše draftovaný brankář v letošním výběru talentů pro NHL Chet Pickard, jenž nastoupil vůbec poprvé v kanadské brance, měl za celý zápas pouze jedenáct zákroků.

Favorizovaní domácí hokejisté se v první třetině "zahřáli" čtyřmi brankami a v dalších částech se vždy ještě o jeden gól zlepšili. Po devátém gólu nastoupil do třetí třetiny místo Andreje Jankova v brance Kazachstánu Maxim Grjaznov a inkasoval už po 50 sekundách. Kanaďané využili celkem osm přesilových her, z toho dvě početní výhody pět na tři. Sami hráli v oslabení jen jednou.

Ve skupině A mají vedle Kanady plný počet šesti bodů také Spojené státy americké, které porazily Českou republiku 4:3. V 'béčku' uspěli i ve druhém vystoupení Švédové a dotáhli se na Rusko. Hráči Tří korunek zdolali Slovensko 3:1, když získali vedení už po 62 vteřinách hry díky Simonu Hjalmarssonovi. V 15. minutě zvýšil v přesilovce Mikael Backlund a v druhé třetině pojistil vedení Erik Karlsson. Inkasoval i švédský gólman Jakob Markström, jehož překonal v 46. minutě v početní výhodě Martin Uhnák.

Skupina A:
Kazachstán - Kanada 0:15 (0:4, 0:5, 0:6)
Branky: 2. Eberle, 9. Benn (Pietrangelo), 16. Benn (Tavares), 18. Subban (Tavares), 22. Hodgson (Subban), 25. Di Domenico (Hickey, Ennis), 25. Benn (Subban, Ennis), 33. Ennis (Benn, Di Domenico), 35. Tavares (Hodgson), 41. Kane (Cormier, Aulie), 52. Tavares, 53. Hodgson (Eberle, Boychuk), 55. Subban (Hodgson), 57. Della Rovere (Kane, Hickey), 60. Myers (Benn, Goloubef). Rozhodčí: Bulanov, Kulakov - Michel (všichni Rus.), Gemeinhardt (Něm.). Vyloučení: 9:1, navíc Kaznačejev (Kaz.) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:8. Diváci: 19 176.
Skupina B:
Švédsko - Slovensko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Hjalmarsson (Svensson-Pääjärvi, Andersson), 15. Backlund (Möller, Karlsson), 34. Karlsson (Backlund, Hedman) - 46. Uhnák (Viedenský, Tatar). Rozhodčí: Muylaert (Kan.), Ritchie - Brown (oba USA), Kalivoda (ČR). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 9726.