Rubriky:

Ostatní

Tavares se stal nejlepším hráčem MS hokejistů do dvaceti let

6. ledna 2009 08:24 - OTTAWA

Kanadský talent John Tavares ovládl oceňování nejlepších hráčů na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ottawě. Osmnáctiletý favorit na jedničku letošního draftu NHL byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem i nejlepším útočníkem a nechybí ani v All Star týmu turnaje.

Hráč týmu juniorské OHL Oshawa Generals se však v pondělním finále při triumfu 5:1 proti Švédsku bodově neprosadil a přišel o vítězství v kanadském bodování, kde jej předstihl s 16 body za pět branek a 11 asistencí spoluhráč Cody Hodgson. Tavares byl společně s Nikitou Filatovem s osmi góly nejlepším střelcem.

Nejlepším gólmanem podle direktoriátu turnaje se stal Švéd Jacob Markström a na pozici obránce byl vyhlášen rovněž zástupce poraženého finalisty Erik Karlsson. Ten nechyběl ani v All Star týmu, kde se objevili spolu s Tavaresem další dva Kanaďané - v útoku Hodgson a v obraně P.K. Subban. Šestici doplnili v ofenzívě Filatov a v brance Slovák Jaroslav Janus.

Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje:
Brankář: Jacob Markström (Švédsko),
obránce: Erik Karlsson (Švédsko),
útočník: John Tavares (Kanada).
Nejužitečnější hráč: John Tavares (Kanada).
All Star tým:
Jaroslav Janus (Slovensko) - Erik Karlsson (Švédsko), P.K. Subban - John Tavares, Cody Hodgson (všichni Kanada), Nikita Filatov (Rusko).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní