Martin se sedmi Čechy porazil v Kontinentálním poháru Minsk

Hokejisté Martina se sedmi českými hokejisty v sestavě porazili v úvodním utkání finálového turnaje Kontinentálního poháru v Rouenu Keramin Minsk 5:1. Vítěznou branku dal v 36. minutě v přesilové hře pěti proti třem český útočník Lukáš Havel, dvě asistence si připsal Miroslav Škumát a jednu přihrávku zaznamenal David Appel. V sobotu čeká Martin v druhém utkání od 16:30 Bolzano.

Slovenský celek nastoupil v brance s dalším Čechem Vlastimilem Lakosilem a v sestavě nechyběli vedle Havla, Škumáta a Appela ani Lukáš Říha, Martin Čech a Jiří Polák. Keramin se sice dostal v 8. minutě do vedení, ale v druhé části se postarali o obrat na 3:1 Klepáč, Havel a Dornič. V závěrečném dějství ještě zvýraznil skóre dvěma góly Macho.

Martin - Keramin Minsk 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 51. a 60. Macho (na obě Škumát), 21. Klepáč (Appel), 36. Havel, 40. Dornič - 8. Glebov. Rozhodčí: Berneker (Rak.), Sorakangas (Fin.) - Bouguin, Dehaen (oba Fr.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1752.
Rouen - Bolzano 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 36. Desrosiers - 2. Walcher, 14. Egger, 37. Borgatello. Rozhodčí: Ravodin (Rus.), Trilar (Slovin.) - Zosso (Švýc.), De Witte (Niz.). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 2747.