Slovenští hokejisté pod širým nebem prohráli se Švýcarskem

GSTAAD

Slovenští hokejisté prohráli se Švýcarskem i druhý přípravný zápas. Dnes v duelu, který se v rámci oslav stoletého výročí švýcarského hokeje hrál pod širým nebem v horském městečku Gstaad, podlehli domácímu výběru 3:4 po samostatných nájezdech.

Zápas hokejistům zkomplikovalo husté sněžení. Kvůli chumelenici musela vyjet rolba k úpravě ledu vedle přestávek mezi třetinami ještě navíc čtyřikrát.

V jednu chvíli byla na ledě podle serveru sport.ch naměřena třícentimetrová vrstva sněhu. Nepříznivé počasí však příznivce neodradilo a duel z vyprodaných tribun sledovaly tři tisícovky diváků.

Skóre otevřel v deváté minutě Romy, Slováci ale díky gólům Kukumberga, Macha a Nagyho v druhé třetině výsledek otočili. Švýcarům se podařilo vyrovnat v 51. minutě, kdy se trefil nejprve Von Gunten a vzápětí Sprunger.

V prodloužení gól nepadl a v nájezdech rozhodl o vítězství domácího mužstva Lemm. Slováci prohráli se Švýcarskem i druhý přípravný duel - v pátek výběru země helvétského kříže podlehli 1:2.

Švýcarsko - Slovensko 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 9. Romy, 51. Von Gunten, 51. Sprunger, rozhodující nájezd Lemm - 27. Kukumberg, 31. Macho, 36. Nagy.