Rubriky:

Ostatní

Trenér Toronta Wilson bude koučovat USA na OH ve Vancouveru

6. dubna 2009 19:20 - COLORADO SPRINGS

Kouč Toronta Ron Wilson byl jmenován trenérem hokejistů Spojených států amerických pro olympijské hry ve Vancouveru, které se uskuteční příští rok v únoru. Úspěšný třiapadesátiletý kanadský rodák, který má americké občanství, povede USA i na letošním mistrovství světa ve Švýcarsku, které se hraje od 24. dubna do 10. května v Klotenu a Bernu. Spekulace minulých dnů o jeho účasti na obou akcích dnes oficiálně potvrdilo vedení amerického hokeje.

"Není tajemstvím, že Ron Wilson je jedním z nejlepších trenérů tohoto sportu. Jsme rádi, že náš realizační tým bude veden Ronem v Bernu a Vancouveru," řekl generální manažer amerického týmu Brian Burke, který ve stejné pozici působí nad Wilsonem v Torontu. Nově jmenovaný kouč dovedl USA už v roce 1996 k triumfu na Světovém poháru, naposledy stál na lavičce USA na stejné akci v roce 2004.

V NHL se Wilson může pochlubit druhým největším počtem vítězných zápasů mezi aktivními trenéry. Ve 1170 zápasech na lavičce Anaheimu, Washingtonu, San Jose a Toronta prožil 550 výher. Po svém loňském příchodu do Toronta ale neukončil čekání Maple Leafs na účast v play off. "Je pro mě ocenění dostat příležitost trénovat náš olympijským tým ve Vancouveru a také mužstvo na mistrovství světa," řekl Wilson.

USA trénoval i na OH v roce 1998 v Naganu, kde Američané vypadli ve čtvrtfinále s Českou republikou při její cestě za zlatem. O dva roky dříve ve Vídni na mistrovství světa získal bronz, když v semifinále ztroskotal také na později zlatém českém týmu. Jeho vůbec první velkou akci v roli hlavního kouče USA byl světový šampionát v roce 1994.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní