Rubriky:

Ostatní

Kanaďany bude na MS trénovat Ruff z Buffala

12. dubna 2009 18:43 - CALGARY

Hlavním trenérem hokejistů Kanady na mistrovství světa ve Švýcarsku bude kouč Buffala Sabres Lindy Ruff. Jako asistenti mu budou pomáhat Barry Trotz z Nashvillu a Dave Tippett z Dallasu.

Devětačtyřicetiletý Ruff si na přelomu dubna a května odbude u reprezentace debut; za Kanadu dosud nikdy nehrál, ani ji netrénoval. Dlouholetý obránce Buffala a New Yorku Rangers působí na lavičce svého osudového klubu Sabres už 12 let, letos s ním podruhé za sebou nepostoupil do play off.

Jeho asistent Trotz už v této funkci působil na mistrovství světa v roce 2003, na němž Kanada získala zlato. Tippett na mezinárodní scéně nikdy netrénoval, Javorové listy ovšem reprezentoval na olympijských hrách 1984 a 1992.

Loňští poražení finalisté Kanaďané oznámí v pondělí téměř celý kádr pro šampionát. Podle televizní stanice TSN nechají ještě tři volná místa pro posily z týmů, které budou vyřazeny v prvním kole Stanley Cupu.

Výběr kolébky hokeje vstoupí do šampionátu 24. dubna duelem proti Bělorusku. V základní skupině A se ještě utká se Slovenskem a nováčkem z Maďarska.

ČTK

Zrušit