Rubriky:

Ostatní

Finové mají v nominaci do Liberce i Samiho Kapanena či Nummelina

14. dubna 2009 14:46 - HELSINKY

Obránci Petteri Nummelin z Lugana, Janne Niinimaa z Langnau nebo útočník Sami Kapanen z KalPy Kuopio, pamětníci jediného finského triumfu na mistrovství světa ve Stockholmu v roce 1995, jsou v nominaci na České hokejové hry, které se na konci týdne hrají v Tampere a Liberci. Finský kouč Jukka Jalonen má v dvaadvacetičlenném výběru deset krajánků.

Jediným obráncem z finské ligy v týmu je Mikko Mäenpää z Hämeenlinny. Vedle krajánků ze Švýcarska Nummelina a Niinimay je v mužstvu útočník Hannes Hyvönen hrající Kontinentální ligu za Dinamo Minsk a sedm hráčů ze švédské Elitserien. V Linköpingu působí beci Pekka Saravo, Teemu Aalto, v Södertälje Topi Jaakola, ve Frölundě Janne Niskala, Mikko Lehtonen nastupuje za Timru stejně jako útočník Mika Pyörälä a Kimmo Koskenkorva za Skellefteu.

Finové mají za sebou už dva přípravné zápasy v Maďarsku a další dva ve Švýcarsku. Kádr oproti těmto vystoupením doplnili nově vedle Samiho Kapanena a Jaakoly forvardi Toni Kähkönen z Blues Espoo a Tapio Laakso z Kuopia. Naopak tým opustili Henri Heino z Lahti, Tero Koskiranta z Lappeenranty, Markus Seikola z Ilvesu Tampere a Max Wärn z IFK Helsinky. Jalonen nemá k dispozici ještě hráče z finále finské ligy, kde bojují o titul Jyväskylä a Kärpät Oulu, ani z finále KHL. Za mistrovskou Kazaň nastupovali Jukka Hentunen, Niko Kapanen a brankář Fredrik Norrena.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek od 17:30 v duelu s Ruskem, který bude v Tampere součástí oslav 80. výročí finského hokeje. Po přesunu do Liberce nastoupí v sobotu ve 14:00 proti Švédsku a v neděli je v 17:00 čeká závěrečný duel proti domácímu českému týmu. V tabulce evropské tour jsou před závěrečným podnikem s 11 body třetí o dva body za druhým Švédskem a o tři body před poslední Českou republikou.

Nominace hokejistů Finska na České hokejové hry v Tampere a Liberci (16.- 19. dubna):

Brankáři: Juuso Riksman (Jokerit Helsinky), Iiro Tarkki (SaiPa Lappeenranta),

obránci: Pekka Saravo, Teemu Aalto (oba Linköping/Švéd.), Mikko Mäenpää (Hämeenlinna), Petteri Nummelin (Lugano/Švýc.), Topi Jaakola (Södertälje/Švéd.), Janne Niskala (Frölunda/Švéd.), Mikko Lehtonen (Timra/Švéd.), Janne Niinimaa (Langnau/Švýc.),

útočníci: Ville Vahalahti, Antti Erkinjuntti (oba TPS Turku), Sami Kapanen, Tapio Laakso (oba KalPa Kuopio), Jussi Makkonen (Hämeenlinna), Kalle Kerman (Jokerit Helsinky), Leo Komarov (Pelicans Lahti), Kim Hirschovits (IFK Helsinky), Toni Kähkönen (Blues Espoo), Hannes Hyvönen (Dinamo Minsk/KHL), Kimmo Koskenkorva (Skelleftea AIK/Švéd.), Mika Pyörälä (Timra/Švéd.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní