Rubriky:

Ostatní

Zedník nebude hrát za Slovensko na hokejovém MS

14. dubna 2009 16:40 - BRATISLAVA

Bez útočníka Floridy Richarda Zedníka se budou muset obejít na mistrovství světa ve Švýcarsku hokejisté Slovenska. Hráč se omluvil trenérovi Jánu Filcovi z osobních důvodů a je po jiném forvardovi Marku Svatošovi a brankáři Peteru Budajovi z Colorada dalším omluveným krajánkem z NHL.

V současné době může slovenský kouč počítat ze zámořských posil s útočníkem Michalem Handzušem z Los Angeles a obránci Andrejem Sekerou z Buffala a Borisem Valábikem z Atlanty. Vedení slovenského týmu ještě čeká na vyšetření hvězdy Minnesoty Mariána Gáboríka. Ten odehrál kvůli zraněním zad, třísla a naposledy kyčle v sezoně jen 17 utkání, ale do posledních 11 zápasů nastoupil. Zranění už zabránilo v přípravě na šampionát centrovi Jozefu Stümpelovi z Barysu Astana.

Slováci sehrají ve čtvrtek a v pátek dva přípravné zápasy v Lotyšsku. V kádru mají i šest krajánků z české extraligy - brankáře Jána Lašáka z Pardubic, obránce Ivana Švarného z Litvínova, Reného Vydareného z Českých Budějovic, Petera Smreka z Plzně a útočníky Milana Bartoviče z Liberce a Juraje Štefanku z Vítkovic.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní