Čeští sledge hokejisté prohráli na MS i třetí zápas

OSTRAVA

Česká reprezentace ve sledge hokeji prohrála ve svém třetím vystoupení na mistrovství světa v Ostravě s Německem 0:1 v prodloužení a v základní skupině A obsadila poslední čtvrté místo bez vstřelené branky. Utkání rozhodl ve druhé minutě nastavení Segreff.

Výběr trenéra Tomáše Zelenky nepostoupil do bojů o medaile, ale má stále šanci postoupit na paralympiádu ve Vancouveru. Pokud si chce účast zajistit již v Ostravě, musí v příštím zápase porazit Koreu.

V případě, že Češi prohrají i čtvrtý zápas na turnaji, budou mít šanci kvalifikovat se na paralympiádu v dodatečné kvalifikaci. V té se na podzim utkají dva nejhorší celky z elitní skupiny s nejlepší dvojicí ze skupiny B, tedy s Estonskem a Švédskem.