Čeští in-line hokejisté prohráli ve čtvrtfinále MS s Finskem

Čeští in-line hokejisté medaili na mistrovství světa organizace IIHF opět nezískají. Rozhodla o tom jejich čtvrteční čtvrtfinálová porážka s Finskem 3:4 v prodloužení. Dramatický duel rozhodl po 14 vteřinách nastavení Camilo Miettinen, který využil třetí přesilovou hru Seveřanů. Smutným hrdinou utkání byl autor dvou českých branek Jiří Polanský, jenž v rozhodující moment seděl na trestné lavici.

Český tým se v klíčovém duelu turnaje představil s velkou posilou, obranu vyztužil bek Karel Rachůnek, ale ani to nakonec svěřencům trenéra Petra Hemského nepomohlo.

Po dvou čtvrtinách sice vedli 2:0, ale Finové ve třetí části díky gólům v početní výhodě vyrovnali. Poté Polanský posunul Česko opět do vedení, ale Aki Tuominen tři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal.

Třináct vteřin před koncem čtvrté dvanáctiminutovky byl vyloučen Polanský za hákování a Miettinen jeho prohřešek proti pravidlům využil ke vstřelení rozhodující branky.

Čekání české reprezentace na medaili z MS pokračuje, naposledy se jí to podařilo díky třetímu místu v roce 2001.

Čtvrtfinále:
ČR - Finsko 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. a 43. Polanský, 16. Brož - 25. Liukkonen, 31. Lohtander, 45. Tuominen, 49. Miettinen.
Švédsko - Slovinsko 8:3 (1:1, 2:0, 3:1, 2:1)
USA - Slovensko 6:2 (1:2, 0:0, 3:0, 2:0)