Rubriky:

Ostatní

Živě

Bývalý trenér rakouských hokejistů Kennedy podlehl rakovině

9. července 2009 13:17 - VÍDEŇ

Bývalý dlouholetý trenér rakouské hokejové reprezentace Ron Kennedy podlehl v 56 letech rakovině. Kanadský kouč vedl rakouský národní tým v letech 1996 až 2002, vrátil ho mezi elitu a nikdy s ním nesestoupil. Nejlepšího výsledku dosáhl před deseti lety na mistrovství světa v Norsku, kde Rakušané skončili desátí. Mužstvo koučoval také na olympijských hrách v Naganu a Salt Lake City.

Bývalý hráč nižších zámořských soutěží přišel do Rakouska v roce 1992, kdy se stal trenérem Villachu. S klubem získal celkem třikrát mistrovský titul. Poté krátce působil jako asistent v New York Islanders v NHL, později trénoval v Evropě také v Německu Hannover, Eisbären Berlín a Ingolstadt. Naposledy vedl Innsbruck, jehož střídačku loni ze zdravotních důvodů opustil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.