Dvacítka podle ve Finsku domácímu výběru 2:4

LAPPEENRANTA

Česká hokejová dvacítka prohrála v úvodním utkání turnaje čtyř zemí v Lappeenrantě s domácím Finskem 2:4. Kouč Jaromír Šindel po triumfu na předchozí srpnové akci v Púchově musel strávit první porážku po nástupu k týmu. Další zápas čeká české mladíky v sobotu od 17:30 v Kotce se Švédskem, které dnes podlehlo Rusku 2:4.

Finové se dočkali vedení už po 24 vteřinách, když po Boháčově brzkém vyloučení využil přesilovku Granlund. Náskok zvýšil v polovině utkání Elo. V 43. minutě překonal finského gólmana Ortia poprvé Maliník, ale za deset minut opět kapituloval i Francouz, jenž nezabránil při dalším oslabení ve skórování Hartikainenovi.

Český tým se dostal ještě na kontakt 166 vteřin před koncem díky trefě Stříteského, ale dvacet vteřin před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Lajunen.

Turnaj čtyř zemí hokejistů do 20 let ve finských městech Lappeenranta a Hamina:
Finsko - Česká republika 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 1. Granlund, 30. Elo, 53. Hartikainen, 60. Lajunen - 43. Maliník, 58. Stříteský.
Rusko - Švédsko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1).