Dvacítka prohrála ve Finsku s Ruskem 0:5

KOTKA

Česká hokejová dvacítka prohrála na turnaji čtyř zemí ve Finsku i s Ruskem a po debaklu 0:5 skončila bez bodu poslední. Oproti vítěznému vystoupení na srpnovém turnaji pěti zemí v Púchově oslabený výběr kouče Jaromíra Šindela s Rusy držel po úvodní části bezbrankový stav, ale pak byl zápas plně v moci soupeře. Turnaj vyhráli bez ztráty bodu Švédové, kteří zdolali Finy 5:3.

Rusové se poprvé prosadili po 32 vteřinách druhého dějství díky Tarasenkovi. Po polovině utkání zvýšil Gurjanov a vteřinu před přestávkou upravil v přesilovce na 3:0 Černov. V 56. minutě se ještě prosadil v početní výhodě pěti proti třem Orlov a za 61 vteřin zužitkoval pokračující přesilovku svou druhou trefou v utkání Černov.