Rubriky:

Ostatní

Kapitán mistrů světa Novák se stal Hokejbalistou sezóny

7. září 2009 12:56 - PRAHA

Kapitán letošních mistrů světa z Plzně a střelec vítězné branky v prodloužení finálového zápasu s Indií Petr Novák byl v pondělí v Praze vyhlášen nejlepším hokejbalistou uplynulé sezóny. Útočník Hradce Králové zvítězil před obráncem Janem Pospíšilem, který se po krachu Habešovny stěhuje do Plzně, a plzeňským forvardem Ondřejem Kejřem.

 

Zdeněk Vaiz

Novák triumfoval v anketě podruhé, když byl oceněn už před dvěma roky. Loni vyhrál Michal Trčka z Kladna. "Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že vyhraje Tomáš Rejthar, který získal s Kladnem titul a ukončil kariéru. Jsem samozřejmě rád, že jsem vyhrál, ale kolektivní úspěch pro mě znamená víc," řekl Novák na tiskové konferenci v Praze.

Úspěšné domácí mistrovství světa v Plzni posunulo podle něj letošní úspěch v anketě o trošku výš než před dvěma roky. "Nedá se to moc rozlišovat. Měl jsem v kariéře několik cílů, což byly zlaté medaile na mistrovství světa, v extralize a také v anketě Hokejbalista roku. Letos je to ocenění asi příjemnější, protože mám za sebou svoji nejlepší sezónu," dodal Novák.

Hokejbal se na šampionátu výrazně posunul v mediálním zájmu a v plzeňské ČEZ Aréně se hráči těšili z podpory rekordní návštěvy 6544 diváků. "S odstupem času vnímáme, že to byl zlomový moment a dokázali jsme, jaký má hokejbal potenciál. Byla to pro nás největší odměna," vrátil se Novák k triumfu v atmosféře, na kterou amatérští sportovci jako hokejbalisté nejsou moc zvyklí.

Novák v hlasování extraligových trenérů a zástupců vedení Českomoravského hokejbalového svazu kraloval s 80 body, druhý Pospíšil za ním zaostal o 32 bodů. "Je to super umístění. Jsem ještě docela mladý a obránci v této anketě moc dobře nedopadají," prohlásil Pospíšil, který v létě přestoupil. "Habešovna skončila a já jsem se navíc dostal v Plzni na školu," dodal.

Nejlepšími rozhodčími byli opět vyhlášeni Petr Štípek a Milan Šoupa. Nový ročník extraligové sezóny se rozběhne v sobotu 12. září.

Pořadí ankety Hokejbalista sezóny:

1. Petr Novák (Hradec Králové) 80 bodů, 2. Jan Pospíšil (Habešovna/nyní Plzeň) 48, 3. Ondřej Kejř (Plzeň) 45, 4. Tomáš Rejthar 29, 5. Jaroslav Procházka (oba KEB Kladno) 23.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní