Rubriky:

Ostatní

České sudí bude ve Vancouveru zastupovat jen Blümel jako čárový

7. prosince 2009 21:48 - CURYCH

Pouze čárový sudí Petr Blümel bude zastupovat české rozhodčí na turnaji hokejistů na únorových olympijských hrách ve Vancouveru. Mezi sedmičku hlavních arbitrů nominovaných Mezinárodní hokejovou federací se nikdo z tuzemska nedostal. Sedmičku hlavních sudí nominovala také NHL. Poprvé v historii pod pěti kruhy budou zápasy ve Vancouveru řídit dva hlavní rozhodčí.

 

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Blümel se vydá na třetí olympiádu, nechyběl totiž v roce 2002 v Salt Lake City ani o čtyři roky později v Turíně. Čtyřikrát se zúčastnil i mistrovství světa a hned třikrát si zapískal ve finále - v roce 2003 v Helsinkách, o rok později v Praze a letos v Bernu.

Mezi hlavními se na svůj třetí olympijský turnaj chystá Kanaďan Bill McCreary, uznávaný rozhodčí z NHL. Čtyřiapadesátiletý McCreary rozhodoval olympijské finále při triumfu českých hokejistů v roce 1998 v Naganu, kde Češi porazili Rusko 1:0. O čtyři roky později v Salt Lake City řídil i boj o zlato mezi Kanadou a USA (5:2). Na třetí olympiádu se vydají také Dennis LaRue z USA a Švýcar Danny Kurmann.

Na ženském turnaji ve Vancouveru bude mít Česko také zastoupení mezi čárovými rozhodčími díky Zuzaně Arazimové.

Nominace rozhodčích na turnaj hokejistů na olympijských hrách ve Vancouveru (16. - 28. února):

Hlavní: Paul Devorski, Marc Joannette, Bill McCreary, Dan O'Halloran, Brad Watson (všichni Kan./NHL), Dennis LaRue, Chris Rooney (oba USA/NHL), Vjačeslav Bulanov (Rus.), Danny Kurmann, Brent Reiber (oba Švýc.), Peter Ország (SR), Guy Pellerin (Kan.), Jyri Rönn (Fin.), Marcus Vinnerborg (Švéd.).

Čároví rozhodčí: Shane Heyer, Jean Morin, Jay Sharres (všichni Kan./NHL), Brian Murphy, Thor Nelson, Tim Nowak (všichni USA/NHL), Petr Blümel (ČR), Peter Feola (USA), Stefan Fonselius (Fin.), Andrej Kiča (Ukr.), Sylvain Losier (Kan.), Milan Novák (SR), Jurij Oskirko (Rus.), Felix Winnekens (Něm.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní