Karlovy Vary prohrály na Spengler Cupu i s Mannheimem

Hokejisté Karlových Varů prohráli i svůj třetí zápas na Spenglerově poháru v Davosu, když dnes podlehli Mannheimu 1:2 po samostatných nájezdech. Energie sice vedla od 13. minuty po trefě slovenského útočníka Žigmunda Pálffyho v přesilové hře, ale 28 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Mario Scalzo a v šesté sérii rozstřelu rozhodl Justin Papineau.

Rastislav Dej z Karlových Varů (vpravo) brání Maria Scalza z Mannheimu.

Úřadující český mistr se tak rozloučí s turnajem v úterý od 20:15 duelem s Dinamem Minsk, protože na páteční finále nedosáhne.

Karlovarští se v úvodu ubránili při vyloučení Hluchého, při němž Mensator podržel svůj tým po Urguhartově teči. Vedení slavil v 13. minutě český tým. Při pobytu syna české legendy Vladimíra Martince Tomáše na trestné lavici dorazil puk do prázdné branky po Kristkově asistenci Pálffy a posila Energie ze Skalice pro tento turnaj si v Davosu připsala první bod.

Žigmund Pálffy (vpravo) v dresu Karlových Varů se raduje s Markem Melenovským z branky.foto: Reuters/Arnd Wiegmann

Za pět minut měl Mannheim štěstí, když Kumstátovu dorážku gólman Lukáš Lang srazil na tyč a pak ještě potomek bývalého československého reprezentanta Karla Langa stihl poskakující kotouč zachytit na brankové čáře lapačkou, což si sudí potvrdili u videa.

V 24. minutě pomohla tyč i Mensatorovi, když za pravým kruhem vystřelil překvapivě Spylo. Na druhé straně měli další šanci Skuhravý s Košťálem a v 39. minutě po faulu na unikajícího Deje nařídili sudí trestné střílení, ale Pálffy svůj nájezd zakončil jen do Langových betonů.

V 46. minutě byl blízko trefy opět Pálffy, z následného zmatku v brankovišti ale gól nepadl, což si opět sudí prověřili u videa. Za další tři minuty trefil Pech tyč. Těsný náskok tým kouče Pavla Hynka neudržel a 28 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal při power play Scalzo.

Pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo a rozhodly až nájezdy. Za český tým se trefil pouze Němec, který proměnil jen první ze svých celkem tří pokusů. Za Mannheim se trefili v první sérii King a v poslední Papineau.

Spenglerův pohár v Davosu, mezinárodní hokejový turnaj:
Energie Karlovy Vary - Adler Mannheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Pálffy (Kristek, Melenovský) - 60. Scalzo (King), rozhodující sam. nájezd Papineau. Rozhodčí: Kurmann, Stalder - Fluri, Kohler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 6570.
Sestava Karlových Varů: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Kutlák, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pálffy, Kristek, Melenovský - Dej, Pech, Pletka - Zaťovič, Kuběna, Hluchý. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.
Kanada - HC Davos 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 19. a 28. Bell, 15. Vigier, 32. Tremblay, 34. Daigle, 49. Trudel - 33. Naumenko (Tatíček), 37. Setzinger.