Rubriky:

Ostatní

Živě

Američané odtajnili nominaci na OH, jsou v ní i Rafalski a Drury

2. ledna 2010 00:19 - BOSTON

V nominaci výběru USA pro olympijské hry ve Vancouveru jsou jen tři hokejisté, kteří se olympiády zúčastnili již v minulosti. Jsou jimi obránce Brian Rafalski a útočníci Chris Drury s Jamiem Langenbrunnerem. Ve třiadvacetičlenném kádru, který tvoří tři brankáři, sedm obránců a třináctka forvardů, nechybí ani Paul Stastny z Colorada, syn bývalého vynikajícího útočníka Petera Šťastného.

Rafalski s Drurym nechyběli na olympiádách 2002 a 2006, Langenbrunner byl naproti tomu součástí výběru USA již v roce 1998 v Naganu. Trenér Ron Wilson vsadil také na pětici hráčů, kteří reprezentovali zámořský výběr na posledním světovém šampionátu. Ve Švýcarsku hráli na jaře minulého roku obránci Jack Johnson s Ryanem Suterem a útočníci David Backes, Dustin Brown a Joe Pavelski.

Nejstarším hráčem v nominaci je šestatřicetiletý Rafalski, naopak nejmladším jedenadvacetiletý útočník Patrick Kane, vycházející hvězda z Chicaga. "Náš management pracoval velmi tvrdě na tom, aby dal dohromady skupinu hráčů, kteří budou mít ve Vancouveru největší šanci na zlato. Museli jsme udělat několik obtížných rozhodnutí, ale to je ocenění pro americký hokej, máme v naší zemi z čeho vybírat," prohlásil generální manažer týmu Brian Burke.

Nominace USA na olympijské hry ve Vancouveru:

Brankáři: Ryan Miller (Buffalo), Jonathan Quick (Los Angeles), Tim Thomas (Boston),

obránci: Erik Johnson (St. Louis), Jack Johnson (Los Angeles), Mike Komisarek (Toronto), Paul Martin (New Jersey), Brooks Orpik (Pittsburgh), Brian Rafalski (Detroit), Ryan Suter (Nashville),

útočníci: David Backes (St. Louis), Dustin Brown (Los Angeles), Ryan Callahan, Chris Drury (oba New York Rangers), Patrick Kane (Chicago), Ryan Kessler (Vancouver), Phil Kessel (Toronto), Jamie Langenbrunner (New Jersey), Ryan Malone (Tampa Bay), Zach Parise (New Jersey), Joe Pavelski (San Jose), Bobby Ryan (Anaheim), Paul Stastny (Colorado).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.