Hokejisté Planet/USA i se Salákem prohráli v Utkání hvězd AHL

PORTLAND

Hokejisté Planet/USA prohráli v úterním Utkání hvězd nižší zámořské AHL s týmem kanadských hráčů 9:10 po samostatných nájezdech. Český gólman Alexander Salák z Rochesteru odchytal za výběr Evropanů a Američanů první třetinu a podílel se na vedení 5:2 šesti úspěšnými zákroky a také asistencí na gól Bretta Sterlinga.

Salák působící na farmě Floridy nahradil v zahajovací sestavě Planet/USA krajana Michala Neuvirtha. Nejužitečnější hráč loňského play off AHL se exhibičního utkání nemohl zúčastnit, protože v současné době nepůsobí v Hershey, ale v prvním týmu Washingtonu v NHL.

Celek Planet/USA vedl ještě ve 48. minutě 9:5, ale Kanaďané dokázali smazat ztrátu, když 18 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal Alexandre Giroux. V nájezdech pak rozhodl P.K. Subban. Nejužitečnější hráčem byl vyhlášen Tyler Ennis z vítězného týmu. Kanadský výběr vyhrál i pondělní dovednostní soutěže v poměru 18:12.

PlanetUSA AHL All-Stars - Canadian AHL All-Stars 9:10 po sam. nájezdech (5:2, 2:3, 2:4 - 0:0)
Branky: 2. a 17. Širokov, 5. a 10 Sterling (na druhou Salák), 10. a 25. Lehtonen, 28. Aucoin, 43. Hensick, 48. Gerbe - 33. a 53. Keller, 1. Jaffray, 6. Ennis, 23. Linglet, 23. Baumgartner, 48. Couture, 55. Jeffrey, 60. Giroux, rozhodující sam. nájezd Subban. Alexander Salák odchytal 20 minut, inkasoval dvě branky z osmi střel a měl úspěšnost zákroků 75 procent.