Rubriky:

Ostatní

Ke Zlaté hokejce má zatím nejblíž Vokoun, obhájce Eliáš uzavírá desítku

8. března 2010 13:12 - PRAHA

Brankář Tomáš Vokoun ovládl první část ankety Zlatá hokejka. Reprezentační gólman, působící v celku Florida Panthers, jenž startoval na olympijských hrách ve Vancouveru, nasbíral nejvyšší počet bodů v hlasování trenérů, hokejových odborníků a novinářů za první část sezóny.

 

Hans Deryk, Reuters

Druhé místo v průběžném pořadí 42. ročníku ankety patří Tomáši Plekancovi z Montrealu Canadiens, třetí je Jaromír Jágr z Avangardu Omsk. Obhájce trofeje pro nejlepšího českého hokejistu a kapitán týmu na zimních hrách Patrik Eliáš uzavírá elitní desítku.

Mezi deset nejlepších se prosadili převážně účastníci nedávného kanadského turnaje. Pouze plzeňský Martin Straka, jemuž náleží průběžná devátá příčka, se olympiády nezúčastnil. Domácí extraligu zastupuje v žebříčku také nejproduktivnější hráč základní části Roman Červenka z pražské Slavie, který je zatím šestý.

Vokoun chyběl jen na dvou lístcích

Hlasy dostalo celkem 42 hokejistů. Vokounovo jméno chybělo pouze na dvou z celkového počtu 57 hlasovacích lístků. Z toho se v 43 případech objevilo na prvním místě, osmkrát se gólman Floridy umístil druhý, třikrát byl třetí.

Jen tři tipující nezařadili mezi desítku nejlepších Plekance, jenž byl sedmkrát nominován na první a čtyřiadvacetkrát na druhé místo. Devítinásobný vítěz trofeje Jaromír Jágr chyběl také jen na třech tipech, třikrát byl ohodnocen jako jednička. Body za první místo získali i Martin Straka, Tomáš Kaberle a Dominik Hašek, který však uzavírá druhou desítku průběžného pořadí.

V hlasování došlo v této sezóně ke změně. Výrazně vzrostl počet tipujících v prvním kole. V této fázi už nevolili nejlepší hráče výhradně trenéři extraligových celků a reprezentačních výběrů, jak bylo zvykem v minulosti.

Nově hodnotili výkony za první část sezóny rovněž zástupci médií a bývalí trenéři reprezentačních výběrů České republiky - Luděk Bukač, Slavomír Lener, Josef Augusta, Vladimír Martinec, Jaroslav Holík, Vladimír Vůjtek, Radim Rulík, Marek Sýkora a Miloslav Hořava.

O vítězi tradiční ankety definitivně rozhodne druhé kolo hlasování, jehož se po skončení sezóny zúčastní stejný počet hlasujících.

Pořadí 42. ročníku ankety Zlatá hokejka po první polovině
1. Tomáš Vokoun (Florida Panthers/NHL) 532 bodů, 2. Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL) 444, 3. Jaromír Jágr (Avangard Omsk/KHL) 369, 4. David Krejčí (Boston Bruins/NHL) 303, 5. Tomáš Kaberle (Toronto Maple Leafs/NHL) 239, 6. Roman Červenka (HC Slavia Praha) 218, 7. Tomáš Fleischmann (Washington Capitals/NHL) 216, 8. Marek Židlický (Minnesota Wild/NHL) 144, 9. Martin Straka (HC Plzeň 1929) 137, 10. Patrik Eliáš (New Jersey Devils/NHL) 107.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní