Rubriky:

Ostatní

Zápas českých a ruských hokejových legend skončil nerozhodně

27. března 2010 19:33 - KARLOVY VARY

Remízou 7:7 skončil zápas českých a ruských hokejových legend v Karlových Varech. Hráči v něm uctili památku Viktora Kuzkina, který zahynul v roce 2008 při potápění v Soči a zápasu v nové KV Aréně se už nedočkal. Na utkání přijela jeho manželka Taťjana.

 

Jan Sokol, ČTK

Od první minuty hráči obou týmů dokazovali, že ze svého hokejového umění pranic nezapomněli. V úvodní třetině se několika zákroky blýskl brankář Oldřich Svoboda a domácí výběr se ujal vedení brankami Žemličky a Kameše. V prostředním dějství převzali otěže zápasu Rusové, za Čechy vyrovnal vyhlášený kanonýr a jeden z organizátorů zápasu Milan Nový.

V třetí třetině byla k vidění osmibranková úroda, o gól na konečných 7:7 se při ruské power play postaral Šalimov. Publikum se bavilo a aplaudovalo zejména ve chvílích, kdy měli puk v držení loňský mistr extraligy Josef Řezníček nebo brankář Marcel Kučera, rovněž bývalá akvizice karlovarského hokeje.

Řezníček přiznal, že v poslední době na ledě moc nestál, ale pozvání na exhibici rád přijal. "Pro každého je čest si zahrát s těmito pány, jelikož v hokeji dokázali strašně moc. Jsou to legendy, i když samozřejmě jsou dnes starší, mají nějaké kilo navíc. Přesto lidem ukázali, že z hokejového myšlení nic nezapomněli," prohlásil Řezníček.

Zápas hokejových veteránů v Karlových Varech:
Legendy ČR - Legendy Ruska 7:7 (2:1, 1:2, 4:4)
Branky: 4. a 32. Žemlička, 13. Kameš, 24. Nový, 33. Ščerban, 36. Šejba, 41. Maškarinec - 33. a 38. Prochorov, 10. V. Golikov, 20. Lutčenko, 22. Mišukov, 42. Kovalenko, 45. Šalimov.
ČR: Kučera, Svoboda - Chalupa, R. Svoboda, Ščerban, Řezníček, Bubla, Pavel Setikovský, Jaromír Látal, Hajdůšek - Martinec, Farda, Válek, Nový, Žemlička, Pěnička, V. Kameš, Šejba, Svozil, Maškarinec. Trenér: Havel.
Rusko: Myškin, Bessonov - Lutčenko, Ljapkin, Bjakin, Babinov, Kasatonov, Šatalov - A. Golikov, V. Golikov, Davydov, Kovalenko, Prochorov, Jakušev, Ilin, Mišukov, Šalimov, Makarov, Lebeděv, Astapenko. Trenér: Michajlov.

ČTK

Zrušit