Kanada neztratila ve skupině o udržení na MS osmnáctek ani bod

Hokejisté Kanady po překvapivé neúčasti v play off jasně potvrdili svou příslušnost k elitě mistrovství světa hráčů do osmnácti let, když ve skupině o udržení neztratili ani bod. Reprezentanti kolébky hokeje ve čtvrtek uzavřeli svou účast na šampionátu výhrou nad Slovenskem 4:2.

Při jistém sestupu Lotyšska a Běloruska se hrál zápas jen z povinnosti. Kanaďané o jeho osudu rozhodli hned v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0. Už po 61 vteřinách otevřel skóre Shipley, druhý gól přidal Howden. V končící 19. minutě zvýšil v přesilovce pět na tři Spooner, při pokračující klasické početní výhodě se o 11 sekund později trefil i Thomas.

Za stavu 0:4 pak ve druhé třetině využil přesilovky pět na tři k prvnímu úspěchu Slováků Marinčin. Ve 47. minutě snížil na konečných 2:4 z pohledu slovenského výběru Kalináč.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Minsku a Bobrujsku:
O udržení:
Kanada - Slovensko 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Shipley, 15. Howden, 19. Spooner, 20. Thomas - 27. Marinčin, 47. Kalináč.
Bělorusko - Lotyšsko 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 13. Ževločenko, 36. Lopačuk, 41. Leonov, 47. Levša - 14. Kurmis, 28. Dasutins, 34. Dudins, 56. Pells, rozhodující sam. nájezd Straupe.