Rubriky:

Ostatní

Na hokejový šampionát 2011 na Slovensku zve vlk Goooly

29. dubna 2010 22:56 - BRATISLAVA

Maskotem hokejového mistrovství světa 2011 na Slovensku se stal vlk Goooly. Ten byl ve čtvrtek pokřtěn přesně rok před zahajovacím zápasem mistrovství, součástí slavnostního aktu v Bratislavě bylo i symbolické buly.

 

Jan Koller, ČTK

Jméno Goooly vybrali v hlasování fanoušci. Celkem vymysleli přibližně 14 500 návrhů, podmínkou bylo pouze to, že jméno nesmělo být použito při předchozích šampionátech.

Vlk se stal maskotem mistrovství i přes to, že typičtější pro Slovensko je kamzík. Podle ředitele marketingové společnosti Slovenského hokejového svazu Martina Ryby se však toto zvíře už v minulosti stalo maskotem MS skupiny B či symbolem olympijské kandidatury Tater.

Maskot získal kromě jména i nový vzhled, neboť ten předchozí označili fanoušci za nepovedený. Nyní má například vyceněné zuby a je barevnější.

Zvířecí představitele měly i předchozí hokejové akce. Loni ve Švýcarsku to byla kráva Cooly, v Kanadě medvěd Champion či v Rusku hnědý medvěd Timka. Blížící se šampionát v Německu symbolizuje dinosaurus Urmel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní