Rubriky:

Ostatní

Prohra s Čechy už Rusko přebolela, Bykov dále povede sbornou

31. května 2010 16:19 - MOSKVA

Hokejisty Ruska povede navzdory porážce s českou reprezentací ve finále mistrovství světa nadále trenér Vjačeslav Bykov s asistentem Igorem Zacharkinem. Rozhodl o tom v pondělí výkonný výbor Ruské hokejové federace.

 

Grigory Dukor , Reuters

"Odvedli uspokojivou práci. Brzy se setkáme, abychom projednali podmínky nové smlouvy," řekl šéf ruského hokeje Vladislav Treťjak novinářům. Nevyloučil, že Bykov povede ruskou reprezentaci až do zimních olympijských her v Soči v roce 2014.

Bývalý vynikající útočník Bykov vede sbornou tři roky. Dvakrát ji dovedl k zisku titulu mistrů světa, letos na šampionátu v Německu porazila favorizovaný ruský tým ve finále česká reprezentace 2:1.

Bykov v minulé sezoně trénoval i Ufu, která sice dokázala vyhrát základní části KHL, v play off ale stejně jako před rokem neuspěla. Vedení klubu se následně vyjádřilo, že by chtělo, aby Bykov působil jen v jedné funkci. S Ufou má Bykov ještě rok platnou smlouvu.

Treťjak po zasedání Ruské hokejové federace oznámil, že v blízké budoucnosti bude sestaveno reprezentační hokejové béčko. "Zatím nevíme, kdo B tým povede, ale už jsme sestavili plán mezinárodních zápasů. Rozšíříme tak možnosti reprezentace, bude to důležité zejména před olympiádou v Soči," prohlásil šéf federace.

Vedení ruského hokeje se podle Treťjaka rovněž rozhodlo vytvořit komisi pro vyhledávání mladých talentů. Jejími členy budou zkušení experti, včetně legendárních jmen ruské a sovětské hokejové historie. Hokejovou dráhu mladých talentů budou mimo jiné sledovat věhlasný trenér Viktor Tichonov nebo legendární hokejisté Boris Majorov a Boris Michajlov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní