Čeští in-line hokejisté porazili na úvod MS organizace IIHF Němce

KARLSTAD

Reprezentační tým in-line hokejistů vstoupil úspěšně do světového šampionátu organizace IIHF ve švédském Karlstadu, když porazil Německo 9:8. Vítězný gól dramatického duelu vstřelil v 43. minutě při přesilovce obránce Patrik Šebek, jenž byl s dvěma góly a dvěma nahrávkami nejproduktivnějším hráčem zápasu.

Hattrickem dnes přispěl k vítězství útočník Jan Rudovský, v dresu soupeře se stejným individuálním výkonem blýskl forvard Thomas Greilinger. Dalším soupeřem českého týmu na turnaji bude v úterý od 18:00 výběr USA.

Každé z mužstev opanovalo dvě čtvrtiny, přičemž ta první patřila českému týmu, který na konci druhé minuty poslal do vedení Kubica. Přestože Němci dokázali vyrovnat, přesné zásahy Polanského a Rudovského znamenaly vedení 3:1.

Němci ovšem oplatili stejnou mincí, a tak byl v polovině utkání stav 4:4. Český tým pak neustále pouze dotahoval, ale nenechal ani v jediném případě odskočit soupeře na dvoubrankový rozdíl. V závěrečné části již nebyl mezi tyčemi gólman Jirkův, jehož nahradil Handl, a ke stejnému tahu sáhli i Němci.

Rozhodující pasáž hry přišla na přelomu 38. a 39. minuty, kdy nejprve vyrovnal Besser a 16 vteřin poté poslal český tým do vedení 8:7 Kubica. Náskok poté ještě navýšil Šebek, Němce tak již nemohlo spasit ani Duckovo snížení.

MS v in-line hokeji organizace IIHF v Karlstadu (Švédsko):
Skupina A:
Finsko - Slovinsko 7:3 (0:0, 2:1, 3:1, 2:1).
Skupina B:
Německo - Česko 8:9 (1:3, 3:1, 3:2, 1:3)
Branky: 4., 14., 17. Greilinger, 18. a 46. Duck, 25. Bazany, 28. Buzas, 32. Holzmann - 10., 21. a 28. Rudovský, 2. a 39. Kubica, 26. a 43. Šebek, 7. Polanský, 38. Besser.