Čeští in-line hokejisté porazili na závěr základní skupiny Kanadu

KARLSTAD

Reprezentační tým českých in-line hokejistů vyhrál ve svém třetím a zároveň posledním utkání v základní skupině B na světovém šampionátu organizace IIHF ve švédském Karlstadu nad Kanadou přesvědčivě 4:0. Svěřenci trenéra Petra Hemského tak obsadili ve skupině druhé místo za stoprocentním výběrem USA a v pátečním čtvrtfinále bude jejich soupeřem Slovinsko, třetí mužstvo skupiny A.

Český výběr měl od začátku utkání výraznou střeleckou převahu a první polovinu hry vyhrál na střely drtivým poměrem 23:6, jenže stav zůstal bezbrankový. První gólové zásahy přinesla až třetí čtvrtina, v níž byl paradoxně střelecky aktivnější zámořský tým. Vedení 2:0 českému týmu zajistil dvěma trefami ve 28. a 34. minutě Jiřík.

Na konci 42. minuty jen krátce po skončení početní výhody přidal třetí branku Vlček, a když ve 45. minutě využil Šebek další nabídnutou přesilovku, bylo definitivně rozhodnuto. Češi vyhráli na střely celkem 45:22, čisté konto udržel brankář Handl.

MS v in-line hokeji organizace IIHF v Karlstadu (Švédsko):
Skupina A:
Slovinsko - Rakousko 9:2 (2:0, 2:1, 1:0, 4:1), Švédsko - Finsko 8:9 v prodl. (2:3, 2:0, 3:2, 1:3 - 0:1).