Rubriky:

Ostatní

Jaromír Jágr je na prodej. Ten s cz na konci

2. července 2010 13:58 - PRAHA

Hokejista Jaromír Jágr je ověnčen úspěchy, je stále pojmem. A nyní? Je na prodej. Klid, žádné přestupové zemětřesení se nekoná. Nejde o góly, brusle, trénink, led. Pozornost si žádá virtuální svět. K zakoupení je web, který nese jméno českého hráče - jaromirjagr.cz. Stránky, které fungují od roku 2001 mají změnit majitele.

 

Milan Malíček, Právo

Sám tvůrce přiznává, že Jágr aktivně s webem nespolupracoval. „Z důvodu nedostatku času se nadále nemohu věnovat aktualizacím v původním rozsahu,“ říká majitel Michal Popelka, který eviduje celkem pětadvacet zájemců o tuto doménu. „Čtyři jsou opravdu vážní, z toho jeden je z Ruska,“ vystětluje Popelka.

Mezi uchazeči jsou podle něj i zástupci Jágr Teamu. „Z jejich strany by byl zájem pouze o doménu, původní obsah by zanikl. Čekám, jak se rozhodnou,“ dodává Popelka. A to hlavní - cena? Minimálně čtyřicet tisíc, žádá si nynější vlastník. Součástí jsou i suvenýry. Například zabalené kartičky Jaromíra Jágra a Dominika Haška ze speciální zámořské edice, ale také „známky“ s podpisem hokejové legendy Bobbyho Hulla.

Na co může nový majitel dosáhnout, co získá, koho osloví, když zaplatí? Nejvyšší návštěvnosti dosáhl portál při olympijských hrách v Turíně 2006. V únoru jej navštívilo 20 tisíc návštěvníků.

Pro sport.cz se vyjádřili dva zástupci na trhu internetových domén v Česku. A jejich názory jsou shodné.  „Odhadnout cenu je složité. Záleží na nabídce a poptávce. Ale evidentně neměl Jaromír Jágr do této doby potřebu tuto doménu nějak propagovat. Já bych velké peníze nečekal, třeba padesát tisíc je utopie. Mně se třeba líbí stránky jagrteam.cz,“ říká František Grunt, manažer marketingu společnosti active24.cz.

S miliony nebalancuje ani druhý odborník. „Cenu není snadné určit. Hlavním důvodem je, že na této adrese, která podle všeho nepatří Jaromíru Jágrovi, je možné provozovat v zásadě pouze stránky s aktivitami, které by Jaromír Jágr toleroval. V případě, že by majitel zneužil jméno Jaromír Jágr ke komerčním účelům, je velice pravděpodobné, že by pan Jágr požadoval, třeba i soudní cestou, buď její zrušení nebo převedení domény do jeho osobního vlastnictví. Dá se tedy říci, že cena nebude příliš vysoká,“ přidává názor Ondřej Filip, výkonný ředitel nic.cz.

Na celém světě je nyní okolo 200 milionů domén. Jedna se snaží prorazit i v Česku. Přece jen fotbalové mistrovství světa je lákadlem. „Někdo nabízí vuvuzely.cz za 250 tisíc korun. Nemá šanci,“ dodává František Grunt. Jak dopadne jaromirjagr.cz?  

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní