Hokejová osmnáctka postoupila na Hlinkově memoriálu do semifinále

BŘECLAV

Česká hokejová reprezentace postoupila na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let do semifinále. V klíčovém duelu o druhou postupovou příčku ve skupině A za prvními Američany porazili svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka v dramatickém duelu v Břeclavi Rusko 3:2. V patečním semifinále narazí mladí Češi na Kanadu, která vyhrála skupinu B v Piešťanech bez ztráty bodu.

Rozhodující duel o postup mezi nejlepší kvarteto turnaje, který bývá s ohledem na účast týmů i hráčů srovnáván s mistrovstvím světa, začali lépe Rusové. Již v končící úvodní minutě otevřel skóre Blochin.

Ještě do konce první třetiny však otočili skóre Švihálek a Hyka, který na začátku 39. minuty vstřelil v oslabení gól na 3:1, jenž byl nakonec také vítězný. O chvilku později sice snížil Šalunov, ale v třetí třetině už další branka nepadla.

První místa ve skupinách obsadily zámořské týmy; břeclavskou skupinu A vyhráli Američané, s nimiž český tým utrpěl dosud jedinou porážku na turnaji (2:3), v Piešťanech opanovala skupinu B bez bodové ztráty Kanada, která bude soupeřem českých mladíků v pátečním semifinále. V druhém semifinálovém klání vyzvou Američané Švédy. Vůbec se naopak nedařilo domácím Slovákům, kteří ve skupině nebodovali.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
Česká republika - Rusko 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 39. Hyka, 9. Švihálek - 1. Blochin, 40. Šalunov.
Skupina B (Piešťany):
Švýcarsko - Švédsko 1:7 (0:3, 1:2, 0:2), Slovensko - Kanada 1:6 (0:2, 1:1, 0:3).