Rubriky:

Ostatní

Poprad bojoval o KHL, teď se snaží udržet aspoň slovenskou extraligu

22. srpna 2010 08:46 - PRAHA

V nepříjemné situaci se ocitl hokejový klub z Popradu. Nejdříve se měla hrát pod Tatrami ruská a bohatá Kontinentální liga. K tomu také nejvyšší slovenská soutěž. Z prvního sešlo a o druhém zatím není jasno. HK Poprad doposud nesplnil licenční podmínky. Problém je v penězích.

 

Ivan Vilček, Právo

HK Poprad ale není na dně. Slovenský hokejový svaz mu prodloužil lhůtu pro splnění kritérií. Určil datum 24. srpna. Musí předložit vyrovnání neuhrazených částek hráčům a trenérům z minulé sezóny. Pokud se tak nestane, licence by mohla být postupně poskytnuta trojici prvoligových týmů.

Starosti s financemi přiznal i výkonný ředitel na klubovém webu. „Dost nám rozpočet narušilo i to, že se tady nebude hrát KHL. Ještě z minulé sezóny máme nějaké dluhy vůči hráčům. To musíme vyřešit. Věřím, že ročník odehrajeme bez finančních těžkostí,“ řekl Turan před čtrnácti dny.

Logo hokejového klubu HC Lev PopradLogo HC Lev. Tento klub měl hrát KHL v Popradu. Nakonec vedení soutěže zamítlo vstup tohoto týmu.

Jestliže ale nebudou účty srovnány, jsou tu tři adepti na místo v nejvyšší slovenské soutěži. „Jsme připraveni nastoupit i zítra,“ řekl pro hokej.sk Dušan Kacvinský, generální manažer Spišské Nové Vsi.

Dalším v pořadí je mužstvo z Liptovského Mikuláše. „Pokud by šance byla, rádi se jí určitě chopíme,“ přidal se Pavol Paukovček, druhý generální manažer. Třetí v řadě jsou Piešťany. „Zájem bychom měli, ale je otázkou, zda bychom za tak krátkou dobu splnili požadované podmínky,“ dodal Jaroslav Lušňák, prezident klubu.

Před pár týdny Poprad žil v naději, že si fanoušci budou kupovat lístky i na Jágra, Haška. Stačilo otočit pár listů v kalendáři a hrozí trable. KHL - nic, slovenská nejvyšší soutěž - možná nic. Zůstala by jen ostuda.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní